Jemnučké špaldovo-pohánkové palacinky

Tieto palacinky sú jemnučké a tenučké a môj muž tvrdí, že sú najlepšie 🙂  Ak sa bojíte špecifickej chuti pohánky verte, že ju v palacinkách nebudete cítiť. Pohánková múka sa do palaciniek výborne hodí. Pohánkové palacinky sa robievajú napríklad aj vo Francúzsku a majú názov galettes. Samozrejme, ich tradičný  recept je iný, než tento veganský.

U nás doma palacinky milujeme všetci. Bežne som ich robievala s vajíčkom, aby cesto držalo pohromade. No keď som objavila kúzlo pohánkovej múky, ktorá dokáže krásne spojiť cesto, prestalo byť vajíčko v palacinkách potrebné. Ryžové mlieko zase cesto pekne osladí.

Ingrediencie na približne 8 palaciniek:

500 ml ryžového mlieka
90 g celozrnnej jemne mletej špaldovej múky
5 PL pohánkovej múky
štipka soli
1 PL ryžového sladu alebo sirupu
olej na pečenie (používam kokosový)


Potrebný čas:

príprava a odpočinok cesta – 35 min
pečenie palaciniek – 20 až 25 min

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame a vytvoríme riedke palacinkové cestíčko. Necháme ho zhruba pol hodiny odpočívať.  Palacinky pečieme na nepriľnavej panvici na stredne silnom plameni s troškou oleja. Obraciame opatrne, sú naozaj jemné.

Môj tip: Hotové palacinky môžeme naplniť hruškovo-slivkovou pomazánkou bez cukru, ktorú posypeme mletými vlašskými orechami. Tie na obrázku sú zdobené malinami a karobovou polevou.

Dobrú chuť

Štítky:
Milujem jedlo a už niekoľko rokov ho varím chutne, zdravo a ľahko. Hovorím tomu LÁSKAVÉ VARENIE, pretože pri ňom vzniká jedlo láskavé k telu aj duši. Jedlo, ktoré telu prospeje a omladí ho. Rada sa s vami podelím o užitočné informácie a skúsenosti, vďaka ktorým sa budete cítiť a vyzerať lepšie. Viac sa o mne dozviete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely zpracovania tohto komentára. Zásady ochrany osobných údajov.