Vítam Vás na stránkach
Láskavého varenia!

Myslím, že by bolo fajn trochu sa zoznámiť.

Milujem jedlo a už niekoľko rokov ho varím chutne, zdravo a ľahko.

Hovorím tomu LÁSKAVÉ VARENIE, pretože pri ňom vzniká jedlo láskavé  k telu aj duši. Jedlo, ktoré nám prospieva, dáva nám skutočnú energiu a dokáže nás omladiť.

Mojou veľkou túžbou je ukázať  Vám, že starať sa o svoje zdravie nemusí byť náročné.  Že chutné, rozmanité a zaujímavé jedlá je možné variť z prirodzených rastlinných zdrojov, sezónne a bez chémie.  

Tento blog píšem so zámerom  podeliť sa s Vami o informácie a vlastné skúsenosti, vďaka ktorým sa budete cítiť a vyzerať lepšie.

 

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si môj príbeh.

Som obyčajná žena a mama malého synčeka, ktorý sa narodil, keď som mala 38 rokov.  No, cítim sa na dvadsať.  Mám kopec energie, zdravú pleť a postavu, o ktorej som v dvadsiatke len snívala. A už zopár rokov ma obchádzajú choroby ako chrípka alebo angína.

Jednoducho, cítim sa skvelo vo svojom tele,  čo zase prospieva mojej duši:-) A to aj napriek tomu, že milujem jedlo, jem do sýta a nedržím žiadne diéty.

A viete, že ešte pred niekoľkými rokmi bolo všetko inak?

Nikdy som netrpela nadváhou, ale moje telo bolo, povedzme, tak trochu opuchnuté. Moja pleť pubertu snáď ani nezaznamenala, bola krásne čistá. O to viac ma prekvapilo, keď  sa to po tridsiatke výrazne zhoršilo. Nechápala som prečo mám zrazu na tvári vyrážky. A nebolo ich málo.  Zmenila som kozmetiku, začala som sa o seba viac starať, ale nelepšilo sa to.

Najprv som si myslela, že je to spôsobuje stres v mojej práci. Po čase som už tušila, že problém bude niekde inde a tak som  našla odborníčku na detoxikáciu tela. Kvapky, ktoré mi dala mi síce pomohli, ale problémy sa po detoxikačnej kúre celkom rýchlo vrátili. A časom sa k ním pridali ďalšie, napríklad nočné potenie a nafúknuté brucho. Necítila som sa dobre fyzicky ani psychicky. Chcela som sa páčiť sama sebe, byť v pohode a tešiť sa zo života. 

S manželom sme sa už nejakú dobu snažili o dieťatko a  nešlo to.

Keď sa to nakoniec podarilo, v jedenástom týždni tehotenstva som o naše vytúžené bábätko prišla. Vtedy sa mi zrútil svet. Cítila som obrovskú krivdu a nespravodlivosť.

Keď prešiel ten najväčší žiaľ a bolesť pomaly ustúpila, začala som si uvedomovať, že nič nie je náhoda a všetko spolu súvisí.  Pochopila som, že riešenie mojich problémov musí prísť zvnútra a nie zvonku. Že môjmu telu niečo škodí. Nevedela som ešte ako na to, ale ak sa človek pre niečo rozhodne, osud to zariadi, vesmír sa spojí…

A tak sa začala cesta k môjmu zdravšiemu, mladistvejšiemu a spokojnejšiemu ja.

A hlavne k vytúženému dieťatku. Dostala som sa ku skvelej lekárke, ktorá sa roky venuje celostnej medicíne. Vyšetrila ma a vysvetlila mi ako súvisia moje problémy s tým, čo jem. Ako jedlom zásadne ovplyvňujeme vitalitu a fungovanie našich orgánov.  Poradila mi čomu sa mám v strave vyhnúť a čo naopak do jedálnička zaradiť.

Bola som z toho paf. Toľkých vecí sa mám vzdať?  Vôbec som nevedela ako to urobiť a kde zohnať suroviny, ktoré som dovtedy absolútne nepoznala. A už vôbec som netušila čo budem variť, čo budem vlastne jesť a ako to bude chutiť.

A práve to ma nakoplo.

Začala som hľadať v knihách, na internete, pýtať sa ľudí, zisťovať kde sa dá čo kúpiť. Trávila som tým veľa času, postupne som upravovala stravu a jedlo, ktoré mi prospieva sa stalo mojou vášňou. Skúšanie nových potravín, varenie nových receptov, poznávanie nových chutí ma začalo veľmi baviť.  Netrvalo to dlho a začala  som si vymýšľať svoje vlastné recepty. A keďže v kuchyni rada experimentujem, nazačiatku šlo niečo aj do koša alebo sme to od hladu so sebazaprením zjedli. Pre manžela to bol bolestný proces:-) 

Dnes tvorí základ môjho jedálničku rastlinná strava.

A napriek tomu, že moja zmena stravy nebola taká radikálna ako mi doporučila celostná lekárka, už doslova po pár týždňoch sa začali diať úžasné zmeny. Pleť sa mi krásne vyčistila a ostala takou až doteraz. Aj počas tehotenstva a dojčenia. Moje telo krásne zoštíhlelo. A to tak, že sa ma kolegovia a priatelia pýtali, ako to robím. No a manžel nešetrí obdivom. A čo je najkrajšie, vďaka týmto zmenám sme sa stali šťastnými rodičmi nášho  úžasného synčeka:-)

Počas tých 5 rokov som sa veľa naučila.

Skúšala som na sebe a mojej rodine, aký neuveriteľný vplyv má na nás to, čo jeme. Rada tieto informácie posúvam ďalej ľudom, ktorých to zaujíma a ktorí to potrebujú. Najčastejšie mamičkám na materskej dovolenke alebo zamestnaným ženám, ktoré nemajú čas všetko študovať a často ani netušia kde začať. Ale cítia, že chcú zmenu. Zmenu nie len pre seba, ale aj pre svoje deti.

Preto som sa rozhodla podeliť sa o svoje skúsenosti.  S vami všetkými, ktorí podobne ako ja pred niekoľkými rokmi, hľadáte spôsob ako sa cítiť a vyzerať lepšie.  A to bez drastických diét a hodín trávených v posilňovni. Jedlo milujem a vždy som milovala, len teraz viem ako jesť, a občas aj maškrtiť tak, aby mi bolo fajn.

Budem rada, ak sa stretneme aj inde