Vítam Vás na mojich stránkach!

Myslím, že by bolo fajn trochu sa zoznámiť.

Milujem jedlo a už niekoľko rokov ho varím chutne, zdravo a ľahko. Hovorím tomu LÁSKAVÉ VARENIE, pretože pri ňom vzniká jedlo láskavé  k telu aj duši. Jedlo, ktoré telu prospeje a omladí ho.

Mojou veľkou túžbou je ukázať  vám, že starať sa o svoje zdravie nemusí byť náročné.  Že chutné, rozmanité a zaujímavé jedlá je možné variť z prirodzených rastlinných zdrojov, bez chemických úprav a umelých zložiek.  Tento blog píšem so zámerom  podeliť sa s Vami o informácie a vlastné skúsenosti, vďaka ktorým sa budete cítiť a vyzerať lepšie.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si môj príbeh.

Som obyčajná žena a mama malého synčeka, ktorý sa narodil, keď som mala 38 rokov.  No, cítim sa na dvadsať.  Mám kopec energie, zdravú pleť a postavu, o ktorej som v dvadsiatke len snívala. A už zopár rokov ma obchádzajú choroby ako chrípka alebo angína.

Jednoducho, cítim sa skvelo vo svojom tele,  čo zase prospieva mojej duši:-) A to aj napriek tomu, že milujem jedlo, jem do sýta a nedržím žiadne diéty.

A viete, že ešte pred niekoľkými rokmi bolo všetko inak?

Nikdy som netrpela nadváhou, ale moje telo bolo, povedzme, tak trochu opuchnuté. Moja pleť pubertu snáď ani nezaznamenala, bola krásne čistá.     O to viac ma prekvapilo, keď  sa to po tridsiatke výrazne zhoršilo. Nechápala som prečo mám zrazu na tvári vyrážky. A nebolo ich málo.  Zmenila som kozmetiku, začala som sa o seba viac starať, ale nelepšilo sa to.

Najprv som si myslela, že je to stresom v práci. Po čase som už tušila, že problém bude niekde inde a tak som  našla odborníčku na detoxikáciu tela. Kvapky, ktoré mi dala mi síce pomohli, ale problémy sa po detoxikačnej kúre celkom rýchlo vrátili. A časom sa k ním pridali ďalšie, napríklad nočné potenie a nafúknuté brucho. Necítila som sa dobre fyzicky ani psychicky.

S manželom sme sa už nejakú dobu snažili o dieťatko a  nešlo to. Keď sa to nakoniec podarilo, v jedenástom týždni tehotenstva som o naše vytúžené bábätko prišla. Vtedy sa mi zrútil svet. Cítila som obrovskú krivdu a nespravodlivosť.

Keď prešiel ten najväčší žiaľ a bolesť pomaly ustúpila, začala som si uvedomovať, že nič nie je náhoda a všetko spolu súvisí.  Pochopila som, že riešenie mojich problémov musí prísť zvnútra a nie zvonku. Že môjmu telu niečo škodí. Nevedela som ešte ako na to, ale ak sa človek pre niečo rozhodne, osud to zariadi, vesmír sa spojí…

A tak sa začala cesta k môjmu zdravšiemu, mladistvejšiemu a spokojnejšiemu ja.

A hlavne k vytúženému dieťatku. Dostala som sa ku skvelej lekárke, ktorá sa roky venuje celostnej medicíne. Vyšetrila ma a vysvetlila mi ako súvisia moje problémy s tým, čo jem. Ako jedlom zásadne ovplyvňujeme vitalitu a fungovanie našich orgánov.  Poradila mi čomu sa mám v strave vyhnúť a čo naopak do jedálnička zaradiť.

Bola som z toho paf. Toľkých vecí sa mám vzdať?  Vôbec som nevedela ako to urobiť a kde zohnať suroviny, ktoré som dovtedy absolútne nepoznala. A už vôbec som netušila čo budem variť, čo budem vlastne jesť a ako to bude chutiť.

A práve to ma nakoplo.

Začala som hľadať v knihách, na internete, pýtať sa ľudí, zisťovať kde sa dá čo kúpiť. Trávila som tým veľa času, postupne som upravovala stravu a jedlo, ktoré mi prospieva sa stalo mojou vášňou. Skúšanie nových potravín, varenie nových receptov, poznávanie nových chutí ma začalo veľmi baviť.  Časom som si začala vymýšľať svoje vlastné recepty. Pre manžela to bol bolestný proces:-)

Dnes tvorí základ môjho jedálničku rastlinná strava.

A napriek tomu, že moja zmena stravy nebola taká radikálna ako mi doporučila celostná lekárka, už doslova po pár týždňoch sa začali diať úžasné zmeny. Pleť sa krásne vyčistila a ostala takou až doteraz. Aj počas tehotenstva a dojčenia. Moje telo krásne zoštíhlelo. A to tak, že sa ma kolegovia a priatelia pýtali ako to robím. No a manžel nešetrí obdivom. A čo je najkrajšie, vďaka týmto zmenám sme sa stali šťastnými rodičmi nášho  úžasného synčeka:-)

Počas tých 3 rokov som sa veľa naučila.

Skúšala som na sebe a mojej rodine, aký neuveriteľný vplyv má na nás to, čo jeme. Rada tieto informácie posúvam ďalej ľudom, ktorých to zaujíma a ktorí to potrebujú. Najčastejšie mamičkám na materskej dovolenke alebo zamestnaným ženám, ktoré nemajú čas všetko študovať a často ani netušia kde začať. Ale cítia, že chcú zmenu. Zmenu nie len pre seba, ale aj pre svoje deti.

Preto som sa rozhodla podeliť sa o svoje skúsenosti.  S vami všetkými, ktorí podobne ako ja pred pár rokmi, hľadáte spôsob ako sa cítiť a vyzerať lepšie.  A to bez drastických diét a hodín trávených v posilňovni. Jedlo milujem a vždy som milovala, len teraz viem ako jesť, a občas aj maškrtiť tak, aby mi bolo fajn.