On-line kurz varenia

ODOLNEJŠÍ

NA JESEŇ A ZIMU

Získajte lepšiu imunitu, trávenie aj náladu.
Dajte zbohom smrkaniu, studeným nohám
aj zimnému priberaniu.

0 ľudí už prešlo týmto kurzom
 • Býva vám v sychravom počasí neustále zima a vonku chodíte len z donútenia?
 • Nebaví vás už stále sa opakujúca nádcha, kašeľ? Musíte brať každú zimnú sezónu antibiotiká?
 • Cítite sa po jedle ťažko, máte zastavené trávenie či nafúknuté brucho?
 • Ste nešťastná z kíl navyše po každej zime?

 Jedlo má priamy vplyv na stav vašich čriev, ktoré sú stavebným kameňom imunity. Jedlom výrazne ovplyvňujete aj to, koľko hlienu sa vytvorí vo vašom tele. Len vy rozhodujete o tom, či vaše telo nadmerne zaťažíte trávením nevhodnej stravy alebo ho podporíte v jeho prirodzenej obranyschopnosti. 

Vstúpte do 4-týždňového online kurzu  zameraného na jeseň a zimu. 

Naučíte sa pripravovať jedlá, ktoré sú liekom pre váš črevný mikrobiómnebudú zahlieňovať vaše pľúca. Pochopíte jednoduché ale dôležité princípy ako sa stravovať v chladných mesiacoch, aby ste sa neochladzovali a neoslabovali obličky citlivé na chlad

KURZ BUDE OTVORENÝ OPÄŤ NA JESEŇ 2024

0 ľudí už týmto kurzom prešlo

Začnite sa vo svojom tele znovu cítiť dobre. Vyskúšajte variť inak a zmeňte staré návyky, ktoré vám už neslúžia. Nemôžeme čakať zmenu, ak budeme stále robiť to isté. Ukážem vám cestu.

Pozrite si

Pozrite si krátke video, kde sa dozviete podstatné.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zdravá strava nie je diéta.
Je to životný štýl, v ktorom nezáleží na tom,
či si občas dáte niečo nezdravé.
No záleží na tom, čo jete každý deň.
Spoznajte systém, ktorý vám bude fungovať dlhodobo. 

 

Cítite, že

 • S vekom vám pribúdajú zdravotné problémy a energie máte pomenej.
 • Klasická strava založená na mäse, mlieku a múke vám nerobí dobre.
 • Potrebujete zmenu, ale neviete ako si nastaviť jedálniček.
 • Strácate sa v množstve protichodných informácií a radi by ste našli prirodzený a spoľahlivý návod ako byť vďaka jedlu zdravšia?

Aj ja

Som bola na tom podobne

Roky ma trápila nezdravá pleť, pocit nafúknutého brucha a nezvládateľné chute na sladké.
Mala som neustále studené nohy, no v noci som sa budila spotená. Chodiť v chladnom počasí von bolo pre mňa utrpenie, bola mi stále zima

Nechcela som takto žiť a pochopila som, že musím niečo zmeniť. A že to za mňa nikto iný urobiť nemôže. Spoznala som systém stravovania, ktorý mi funguje už viac ako 8 rokov. Vďaka nemu sa môžem chutne a zdravo najesť a je mi dobre. Žiadne predražené doplnky stravy, žiadne zázraky na počkanie. 

Len jednoduchá prirodzená domáca strava vhodná na jeseň a zimu, pripravená podľa overených a logických postupov. 

 • V priebehu doslova pár týždňov sa mi krásne vyčistila pleť.
 • Už 8 rokov som nebola chorá. Nekašľala som, nemusela som sa liečiť s angínou, chrípkou či zápalom.
 • Schudla som na problémových partiách a moje telo sa nezmenilo ani po pôrode.
 • V 38 rokoch sa mi narodil zdravý synček. Počas tehotenstva som sa cítila fit a z pôrodnice som sa vrátila len so 4 kilami navyše.

Som Soňa Maléterová, teší ma:) 

Kurzom vás prevediem krok za krokom. Všetky jedlá som pre vás osobne pripravila. V kurze vás naučím oveľa viac, než je ich príprava. 

Ukážem vám, že zdravé jedlá môžu byť výborné a jednoduché. Že sa po jedle môžete cítiť ľahko a plní energie. 

Naučím vás, ako sa aj v zime môžete cítiť dobre a nenechať
sa ľahko skoliť vírusmi. 

Pridajte sa

Pridajte sa k ženám, ktoré sa naučili variť zdravo a cítia sa výborne

Odporúčam to vyskúšať. Jedlá sú super. Ani neviem, čo bolo najlepšie. Proste si aj s mužom na tých jedlách pochutnávame. Muž vždy povie: "výborné". A často si dáva dve porcie, čo je niečo skoro ako zázrak :-)
Ľubica
Po pol roku, čo som varila podľa toho ako som sa to naučila v tomto kurze, som si dala urobiť krvné testy. Všetky hodnoty boli lepšie - krvný tlak, cholesterol, minerály... cítim sa oveľa lepšie. Ďakujem ti, Soni.
Martina
Recepty sú super, radosť variť. Veľmi nám dnes doma chutilo. Nestíham vždy všetko, ale snažím sa vyskúšať a navariť čo najviac dobrôt.
Linda
Musím povedať, že sa po všetkých jedlách veľmi dobre cítim, nemám nafúknuté brucho a som nasýtená aj z menšej porcie ako som zvyknutá. A neviem, ako vy, ale ja som schudla 1,5 kg :-)
Tatiana
Varím, nie vždy stíham. Ale chutí nám a najviac asi zaťovi, ktorý všetko dojedá:-) Aj tak sú najlepšie ranné kaše a všetky tie sladkosti bez akéhokoľvek cukru...
Betka
Sonička, chcem sa poďakovať za jesenný kurz, skvelé recepty a rady. Určite ešte vyskúšam aj recepty ktoré som nestihla. A teším sa na jarný kurz a ďalšie nové nápady a recepty na varenie😊
Mirka

Dokážete to

Stačí Vám len zopár týždňov a...

 • zmeníte svoje staré zvyky a upravíte si jedálniček k zdravšiemu
 • vytvoríte si jednoduché návyky v kuchyni, vďaka ktorým budete mať viac vitamínov a minerálov
 • naučíte sa variť podľa ročných období - jednoduché, zdravé a chutné jedlá, ktoré vás v zime zohrejú a podporia vašu odolnosť
 • naučíte sa pripravovať jedlá vhodnejšie pre vaše črevá a zlepšíte si svoju imunitu

Vytvorila som pre vás jedinečný online kurz 

ODOLNEJŠÍ NA JESEŇ A ZIMU

Tento kurz zdravého varenia vám pomôže vedome sa o seba starať pomocou stravy.
Všetko zvládnete svojim vlastným tempom a z pohodlia vášho domova.

Nemusíte byť vegan. Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí chcú častejšie variť zdravé jedlá.
Jedlá, ktoré sú liekom pre črevá, bez chémie a v súlade s ročným obdobím. 

Kurz je tiež vhodný pre ľudí s intoleranciou či alergiou na mlieko a vajíčka. Všetky jedlá sa dajú pripraviť aj v bezlepkovej variante podľa návodu, ktorý v kurze získate. 

0 ľudí už týmto kurzom prešlo

Váš zisk

Čo vstupom do kurzu získate?

Vyvážený jedálniček

Naučíte sa pripravovať jedlá, ktoré vychádzajú z princípov celostnej medicíny a tiež z vedeckých doporučení na základe výskumov črevného mikrobiómu.

50+ zdravých chutných receptov na jeseň a zimu

Získate zdravé a nenáročné recepty (aj v pdf verzii pre tlač), vďaka ktorým si osvojíte varenie z prirodzených a sezónnych surovín.

Vstup do uzavretej členskej sekcie

K celému obsahu kurzu sa dostanete z pohodlia domova prostredníctvom prehľadnej členskej sekcie. Môžete sa do nej vracať podľa potreby až do konca januára.

Prehľadné nákupné zoznamy

Dostanete odo mňa prehľadné nákupné zoznamy vrátane tipov kde zoženiete produkty, ktoré nepoznáte. Väčšina potravín je bežne dostupných.

3 týždne bez starostí čo variť

21 dní nebudete musieť rozmýšľať, čo budete variť. Vymyslela som to za vás :) Všetky recepty si budete môcť jednoducho vytlačiť. A v roku 2022 ešte extra recepty v týždni naviac!

Extra tipy a overené postupy

Naučím vás ako variť strukoviny a celozrnné obilniny, aby boli pre vás dobre stráviteľné. Dozviete sa ako upravovať a konzumovať semienka a orechy, aby to bolo prospešné pre vaše zdravie. Ukážem vám postupy prípravy kvasenej zeleniny plnej probiotických kultúr a vitamínov.

Moju osobnú podporu

Záleží mi na tom, aby ste sa v kurze cítili dobre. Preto vám budem denne k dispozícii vo facebookovej skupine aj na e-mailoch a budem vás na ceste za vašim lepším zdravím podporovať.

Prístup do uzavretej FB skupiny

Spolu s prístupmi do kurzu získate aj prístup do uzavretej facebookovej skupiny, kde budete môcť bez obáv zdieľať vaše úspechy, skúsenosti, či zakopnutia na ceste za vašim lepším zdravým. Môžete tu tiež klásť otázky a pýtať sa na čokoľvek.

Dôveru a lepší pocit

Získate skvelý pocit, že ste pre seba ( a možno aj pre svoju rodinu) niečo urobili. A dôveru, že zmena k lepšiemu zdraviu je možná.

Pocit ľahkosti bez hladu

Naučíte sa ako kombinovať jedlá tak, aby vás zasýtili, ale boli ľahko stráviteľné a nepriberali ste z nich. Jedlá, ktoré sú plné živín, nezaťažia organizmus ale naopak posilnia ho.

Všetky jedlá sú z čisto rastlinných zdrojov. Nie je mojim cieľom urobiť z vás veganov:) Ale dnes je už vedecky dokázané, že ak obmedzíme živočíšne bielkoviny a tuky, môžeme žiť zdravší a dlhší život. 

Máte jedinečnú možnosť si na pár týždňov vyskúšať takúto zdravú, odľahčenú, ale pritom sýtu a výživnú stravu. Sami si porovnáte, ako sa cítite. Bude len na vás, či po skončení kurzu zaradíte do svojho jedálnička viac takýchto jedál. 

Priebeh

Ako bude kurz prebiehať?

Po objednaní a zaplatení kurzu dostanete na svoj email prístupové údaje do členskej sekcie online kurzu. Kurz sa znovu otvára na jeseň 2024. Tu sa vám po prihlásení bude postupne zobrazovať obsah kurzu. Ten je rozdelený do štyroch týždňov. Každý týždeň vás privítam videom, v ktorom si povieme, čo vás čaká. Ďalej budete pokračovať jednotlivými krokmi. Tie sú veľmi prehľadné a logicky usporiadané. 

No môžete si zvoliť vlastné tempo, pretože kurz bude otvorený až do konca januára 2025
Do členskej sekcie kurzu sa dostanete zo svojho počítača, smartphonu alebo tabletu. 

1. týždeň:
Pripravíte sa teoreticky a prakticky

Pozriete sa na jedlo iným pohľadom. Spoznáte, ako potraviny svojou energiou pôsobia na organizmus.

Ukážeme si ako variť strukoviny a obilniny. Povieme si ako upraviť a konzumovať orechy a semienka, ktoré sú zdrojom kvalitných tukov a ďalších cenných látok. 

Nakúpite potrebné zásoby podľa prehľadného nákupného zoznamu

Poradím vám kde nakupovať.

2. týždeň:
Začínate variť podľa jedálnička

Na každý deň máte pripravené raňajky, desiatu, obed a večeru.

Získate 28 receptov, ktoré sú zoradené logicky tak, aby ste si ušetrili čo najviac času. Ku každému receptu máte fotku
a presný postup aj v pdf verzii pre tisk.

Každý deň dostávate praktické poznámky, aby vám šlo všetko ľahko.

Je na vás, či sa rozhodnete variť celý týždeň podľa jedálnička, alebo tieto jedlá zaradíte postupne a niektoré dni si ponecháte vašu bežnú stravu. Času máte dostatok (do konca januára), tempo si určite sami

3. týždeň:
Pokračujete vo varení a posilňujete organizmus

Varíte ďalej podľa nového prehľadného jedálnička. Niektoré recepty sa opakujú z minulého týždňa aby ste šetrili čas, hlavne raňajky. 

Väčšina receptov bude nových.

4. týždeň:
Učíte sa ako si naplánovať vlastný jedálniček

Aj v tomto týždni získate nové recepty.

Ale hlavným cieľom bude naučiť vás ako si naplánovať vlastný pestrý jedálniček. 

Je to obrovský pomocník, vďaka ktorému ušetríte veľa času v kuchyni aj pri nakupovaní a budete vedieť čo variť aj po skončení tohto kurzu. 

Pre prípravu vlastného jedálnička odo mňa dostanete praktické pracovné listy a video, v ktorom vám vysvetlím ako na to. 

Bonusy

A to nie je všetko. Mám pre vás ešte zaujímavé bonusy 

v hodnote minimálne 44 EUR

BONUS 1:
Video kurz
Kvasená zelenina krok
za krokom

hodnota 24,90 Euro ZDARMA

V praktických videách vám ukážem hlavné postupy prípravy kvasenej zeleniny. Dám vám konkrétne tipy, ukážeme si ako to má vyzerať a na čo si dať pozor.

Kopček kvasenej zeleniny každý deň vám pomôže výrazne zlepšiť váš črevný mikrobióm. To je vedecky dokázané.

Vytvoríte si zásoby rôznych druhov kvasenej zeleniny pripravenej vo vlastnej šťave aj v náleve. 

BONUS 2:
Zľava 10% na nákup pohárov
na kvasenie zeleniny 

Vstupom do kurzu získate zľavu 10% na nákup špeciálnych praktických pohárov Lékué
v internetovom obchode www.ekonetka.sk

Zľavu môžete, ale nemusíte využiť. Je to len na vás.

 

BONUS 3:
Osobná konzultácia so mnou 

cez Zoom 

hodnota NA NEZAPLATENIE ZDARMA 

V priebehu kurzu vám ponúknem možnosť osobnej konzultácie prostredníctvom služby Zoom, cez ktorú sa budeme môcť naživo online vidieť. Potrebujete poradiť s niečim špecifickým? Niečo sa vám nedarí? Alebo potrebujete psychicky podporiť? Budem tu osobne pre vás v dopredu určený termín.
Na tejto konzultácii budete mať jedinečnú možnosť opýtať sa ma na čokoľvek. 

Konzultácia nie je povinná, ale z iného kurzu viem, že pre ženy často na nezaplatenie :) 

BONUS 4:
Záznam z mini-kurzu

Nakopávač imunity 

hodnota 19 Euro ZDARMA

Dostanete prístup ku všetkým 4 videám z mini-kurzu Nakopávač imunity, ktorý prebiehal 18. - 21. septembra. Dozviete sa hlavné princípy zlešpovania imunity v zameraní na dôležité orgány - pľúca a obličky. Súčasťou je aj video o tom ako podchytiť bežné respiračné choroby v ich zárodku a tým skrátiť a zlepšiť ich priebeh. V balíčku je aj záznam zo záverečného webinára O zdravých črevách

Získate tiež praktické bonusové pdf materiály, ktoré boli súčasťou kurzu. 

Ako to vyzerá

Chcete vidieť, ako to v kurze vyzerá? Nahliadnite do členskej sekcie.

Výhoda

Čo je obrovskou výhodou tohoto online kurzu oproti klasickým kurzom varenia? 

 • Pohodlie a flexibilita
  Všetko sa naučíte z pohodlia domova. Pripájate sa vtedy, keď vám to vyhovuje.
 • Všetky informácie na jednom mieste
  Do členskej sekcie kurzu sa kedykoľvek dostanete zo svojho mobilu, počítača či tabletu. Vďaka tomu máte všetky informácie poruke. Môžete si priamo v obchode či na ceste z práce pozrieť nákupný zoznam alebo konkrétny recept, ktorý sa chystáte variť.
 • Dostatok času
  K celému obsahu kurzu sa budete môcť vracať až do konca januára. Nemusíte zvládnuť všetko za 4 týždne, môžete ísť svojim vlastným tempom.
 • Moja dlhodobá podpora
  Budem s vami počas celého trvania kurzu. Vždy, keď budete potrebovať poradiť, podporiť, budem vám k dispozícii.
 • Oplatí sa to
  Hodina osobnej konzultácie s výživovým poradcom začína približne na rovnakej cene, ako celý tento kurz. 3 - 5 hodinový kurz varenia, kde sa naučíte 4 recepty vás spravidla vyjde ešte drahšie.

Ešte zopár referencií 

Kurz som mala možnosť vyskúšať ešte pred jeho spustením, keďže bol nový a ja som mala záujem ho otestovať. Musím povedať, že som bola nadšená. Nielen z jedál, ktoré sú výborné a cítila som sa po nich sýta ale zároveň ľahká. Ale aj celkové prostredie kurzu je krásne. Súvislosti sú vysvetlené jednoducho, pre mňa v ňom bolo dosť veľa nových informácií, ale nemala som z nich plnú hlavu. K receptom sa budem vracať a určite chcem variť podľa týchto zásad a rozhodne budem používat nové ingrediencie, o ktorých som sa v kurze dozvedela. A najväčšiu radosť mám z toho, že som schudla 2 kilá! Ďakujem
Renáta39 rokov
Chcem sa poďakovať za kurz, určite mi pomohol zorientovať sa v inom štýle varenia.... Páčilo sa mi tvoje podanie, nákupný zoznam, nemusela som hľadať pracne aké suroviny mi chýbajú. Naučila som sa raňajkovať kaše,za čo som ti vďačná,robím si ich na rôzne spôsoby. Je to ľahšia strava a čo ma teší ,chutí to aj manželovi. Na kurze by som nemenila nič, pre mňa to bolo príjemné spestrenie jedálnička. Želám ti veľa takýchto úspešných kurzov.
Broňa Meššová
Týmto kurzom som sa naučila kombinovať potraviny a koreniny. Vždy som šupky zo zeleniny a jadierka vyhadzovala a teraz vlastne všetko využijem. Naučila som sa používať riasu, o ktorej som iba počula, Miso pastu a veľa ďalších vychytávok.
Iveta Olšová


Otázky

Možno si ešte kladiete nejaké otázky...

Neviem variť, má pre mňa kurz zmysel?

Základom zdravia je domáca strava, varená podľa jednoduchých, ale dôležitých princípov. Recepty sú jednoduché a do podrobnosti vysvetlené. Takže, ak máte chuť a budete chcieť variť, kurz pre vás zmysel určite má.

Môžem vstúpiť do kurzu, aj keď mám bezlepkovú diétu?

Mnoho jedál v kurze je bez lepku. Lepkové prílohy môžete jednoducho nahradiť tými bezlepkovými. V mnohých receptoch uvádzam priamo bezlepkovú verziu. A v prípade potreby vám budem k dispozícii s radou :-)

Nemám veľa času, chodím do práce. Budem to stíhať?

Uvedomujem si, že mnohí pracujeme a kurz som pripravila s týmto vedomím. Narovinu, nejaký čas v kuchyni budete musieť stráviť. Jedlá sú zoradené tak, aby na seba nadväzovali. Napríklad ryžu si uvaríte na večeru a zároveň aj na ďalší deň na obed do iného pokrmu. Berte tento kurz s radosťou :-) Ak niečo dokonale nestihnete, nevadí. Získate základy, naštartujete sa a hlavne sa ku kurzu budete mocť vyše 3 mesiace vracať.

Nemám Facebook a nechcem si ho založiť. Môžem aj tak vstúpiť do kurzu?

Samozrejme. Naša uzavretá FB skupina je bonusom, ktorý môžete ale nemusíte využiť. Každá sme iná a z predchádzajúcich kurzov mám skúsenosť, že niektoré dámy skupinu využívali aktívne a dokonca motivovali ostatné, iné sa potichu prizerali a boli aj také, ktoré do skupiny nevstúpili. Verím, že uzavretá skupina na facebooku je výborná na zdieľanie a dokáže krásne motivovať. Ale ak sa rozhodnete do nej nevstúpiť, budem pre vás k dispozícii aj prostredníctvom emailu.

Doprajte si úžasné jedlo a zároveň dobrý pocit, že robíte niečo pre svoje zdravie.

Máte ešte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď? Rada vám ju zodpoviem. 
Pošlite mi email na sona@sonamaleterova.sk