Jahodové tartaletky s „jogurtovým“ krémom

Dostávate v lete chuť na jogurty tak ako ja? Ale nechcete alebo nemôžete si ich dopriať? Urobte si tieto nepečené tartaletky. Sú len z rastlinných zdrojov, bez cukru a určite vám vašu chuť na jogurt uspokoja. A ak sa vám nechce robiť tartaletky, alebo nemáte mixér typu blender, vyskúšajte len samotný krém s jahodami. Je výborný :-)

Ingrediencie na 4 väčšie tartaletky:
Korpus
200 g datlí bez kôstok
50 g strúhaného kokosu
20 g mandľovej múky alebo mletých mandlí
2-3 kvapky japonskej sójovej omáčky (dávam Tamari)

Krém
400 ml ryžového mlieka
40 g bielej guľatozrnnej ryže (dala som mliečnu ryžu z DM)
25 g pšena
štipka soli
vanilkový lusk
160 g čerstvých jahôd
2-3 PL ryžového sladu alebo sirupu
3 PL  kokosového krému z plechovky (len tuhá časť)

+ čerstvé jahody na ozdobenie tartaletiek


Potrebný čas: namáčanie datlí – 1 hod
samotná príprava tartaletiek – 1 hod

Postup:
Korpus
Datle namočíme do vody zhruba na 1 hodinu. Vodu zlejeme a jemne ju vytlačíme. Datle zmixujeme najemno v mixéri typu blender, pridáme pár kvapiek sójovej omáčky, kokos a mandle a vytvoríme tuhšie cesto. Chce to trochu trpezlivosti, ale ide to :-) Cestom vyplníme dno a boky formičiek na tartaletky a dáme do chladničky. Môžete si ho pripraviť aj deň vopred.

Krém
Umytú ryžu a pšeno dáme variť do ryžového mlieka so štipkou soli a vnútrom vanilkového lusku. Varíme až kým je ryža mäkká (zhruba 25 minút, ale záleží na tom akú ryžu použijete). Pridáme 80 gramov jahôd a ešte varíme asi 5 minút v odkrytom hrnci. Potom zmes prelejeme do mixéru typu blender (tento krém zvládne aj obyčajný tyčový mixér), pridáme 80 gramov čerstvých jahôd a 2-3 PL ryžového sladu alebo sirupu. Zmixujeme aby vznikol hladký krém. Na konci ešte pridáme kokosový krém a znovu poriadne pomixujeme. Po vychladnutí naplníme tartaletky a ozdobíme čerstvými jahodami.

Tip: Korpus je dosť sladký, preto vám odporúčam náplň urobiť menej sladkú a osviežujúcu. Bude tak skutočne pripomínať jahodový jogurt. 

Dobrú chuť

Soňa Maléterová
Milujem jedlo a už niekoľko rokov ho varím chutne, zdravo a ľahko. Hovorím tomu LÁSKAVÉ VARENIE, pretože pri ňom vzniká jedlo láskavé k telu aj duši. Jedlo, ktoré telu prospeje a omladí ho. Rada sa s vami podelím o užitočné informácie a skúsenosti, vďaka ktorým sa budete cítiť a vyzerať lepšie. Viac sa o mne dozviete tu >>

Stiahnite si zdarma e-book

Prečo a ako viac variť bez mäsa, mlieka, vajec a cukru

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely zpracovania tohto komentára. Zásady ochrany osobných údajov.